Rádi stavíme z přírodních materiálů! Myslíme na přírodu i Vaše zdraví!

Na založení staveb používáme zemní vruty nebo betonové patky. Toto řešení nám umožňuje rychlé založení stavby s ohledem na co nejmenší narušení původního krajinného rázu. Díky založení stavby ca. 20 cm nad úrovní pozemku dochází k přirozenému odvětrávání konstrukce stavby i Radonu.

Jako tepelnou izolaci používáme 100% přírodní izolaci Steico na bázi dřeva. OSB desky používáme striktně bez formaldehydu. Ve stavebním procesu nepoužíváme dráždivá lepidla nebo jinou chemii právě s ohledem na zdraví člověka. Nechcete dýchat stavební chemii!

Naše dřevostavby rádi doplňujeme o komplexní návrh dispozic pozemku a výsadbu veškeré zeleně, keřů a stromů. Součástí našeho řešení je vegetační neboli kořenová ČOV, které čistí tzv. šedou vodu z domácnosti přirozeně bez umělých přísad. Šedou vodu zbavenou kalu čistí rostliny svými kořeny a také za pomocí podloží, filtru, jenž je tvořen z navrstvených sypkých materiálů (písek, štěrk) Kořenovka od jara do podzimu krásně kvete, je tolik potřebným útočištěm motýlů a včel a za to vše se Vám odvděčí nejen čistou vodou, ale krásně kvetoucími rostlinami.

Dalším námi preferovaným zahradním prvkem, splňujícím několik funkcí v jednom je přírodní zahradní koupací jezírko, jenž může sloužit jak pro dekorační účely, tak při větších rozměrech se v něm dá v létě plavat a v zimě třeba otužovat.    

Permakulturní design nás provádí celou naší prací.

Být co nejvíce soběstačný je k nezaplacení.

Kombinací všech výše uvedených komponent vzniká Vaše nová oáza klidu v harmonii s přírodou. Symbióza. Vaše vysněné bydlení, které Vás jen tak neomrzí a slouží Vám, ne obráceně. 

Non toxic rodinný dům v Pekle, Raspenavě postaven od května do října 2023. Aktuálně na prodej. Dům se vyznačuje promyšlenou dispozicí místností (4kk), použitím kvalitních materiálů s ohledem na zdraví člověka a max. soběstačností.


Zeptejte se