Rádi stavíme z přírodních materiálů! Myslíme na přírodu i Vaše zdraví!

Na založení stavby používáme především zemní vruty BAYOS, jenž jsou českým produktem. Zemní vruty nám umožňují rychlé založení stavby s ohledem na narušení původního krajinného rázu. Díky založení stavby ca. 20 cm nad úrovní pozemku dochází k přirozenému odvětrávání konstrukce stavby a taktéž se zcela přirozeně odvětrá výskyt Radonu z podloží.

Jako tepelnou izolaci používáme nejvíce dřevovláknitou 100% přírodní izolaci od německého výrobce STEICO, jenž nabízí výborné izolační vlastnosti. Na zpevnění obvodových zdí, podlahy a stropu používáme OSB desky STEICO bez výskytu zdraví nebezpečných formaldehydů (k dispozici máme bezpečnostní listy přímo z výrobního závodu) a konstrukci dále zpevňujeme nehořlavými sádrovláknitými deskami FERMACELL. Ve stavebním procesu nepoužíváme dráždivá lepidla nebo jinou chemii právě s ohledem na zdraví člověka, budoucího obyvatele stavby.

Naše dřevostavby rádi doplňujeme o komplexní návrh dispozic pozemku a výsadbu veškeré zeleně, keřů a stromů. Součástí eko zahrady jsou kořenové ČOV, které čistí tzv. šedou vodu z domácnosti přirozeně bez umělých přísad,  bakterií. Šedou vodu zbavenou kalu čistí rostliny svými kořeny a také za pomocí podloží, filtru, jenž je tvořen z navrstvených sypkých materiálů (písek, štěrk) Kořenovka od jara do podzimu krásně kvete, je tolik potřebným útočištěm motýlů a včel a za to vše se Vám odvděčí nejen čistou vodou, ale krásně kvetoucími rostlinami.

Dalším námi preferovaným zahradním prvkem, splňujícím několik funkcí v jednom je přírodní zahradní jezírko, jenž může sloužit jak pro dekorační účely, tak při větších rozměrech se v něm dá v létě plavat a v zimě třeba otužovat.    

Rádi Vám všechny komponenty navrhneme s ohledem na Vaše očekávání, potřeby a dle proporcí pozemku. Permakulturní design nás provádí celou naší prací.

S ohledem na zhoršující se situaci s dodávkami elektrické energie velmi doporučujeme nové bydlení připravit na instalaci FV elektrárny min. pro ohřev teplé vody, ideálně i pro (nouzový) provoz domácnosti v případě výpadku elektřiny.

Být co nejvíce soběstačný je k nezaplacení.

Kombinací všech výše uvedených komponent vzniká Vaše nová oáza klidu v harmonii s přírodou. Symbióza. Vaše vysněné bydlení, které Vás jen tak neomrzí a slouží Vám, ne obráceně. 


Zeptejte se